Linhart spol. s r.o.

Umělé trávníky

Umělé trávníky – jsou koberce ze speciálních vláken, které se v ploše lepí k sobě. Barevná lajnování jednotlivých sportů se do trávníku buď všívají při výrobě nebo vlepují při pokládce. Aby byl umělý trávník kompletní je nutné do něj zapracovat nosnou pochozí vrstvu z jemného křemičitého písku, dle typu od 5 do 30kg/m2. Tato vrstva v řádech tun jej zároveň zatěžuje, a tak na podkladu drží vlastní vahou.

U speciálních fotbalových trávníků, (tzv. 3. generace) se navíc kombinuje vsyp pískový s gumovým granulátem, zajišťujícím ještě lepší pružnost a odskok míče, než je u kvalitního přírodního trávníku. Navíc umožňuje hráčům i hru v kopačkách.

Kvalita umělých trávníků a jejich určení se posuzuje podle chemického složení, typu vláken, jejich délky, hustoty, množství vsypu a kvality podložky, do které se vlákna všívají.

Jako podklad pod tyto povrchy může být použito:

  • štěrková vrstva – finančně nejdostupnější podklad
  • asfaltová vrstva – ideální podklad
  • elastická podložka – směs gumového recyklátu, jemného kamene a polyuretano- vého pojiva zaručuje zvýšení pružnosti povrchu, je stabilní a vodopropustná

Rozlišují se umělé trávníky víceúčelové, vhodné pro hru většiny běžných sportů na dobré úrovni a speciální, zaměřené konkrétně na určitý druh sportu, např. fotbal, tenis, pozemní hokej atd., které zaručují velmi optimální herní vlastnosti.

Výhodou umělých trávníků oproti polyuretanovým povrchům je:

  • cenová dostupnost
  • lepší herní vlastnosti
  • velký výběr různých typů a zaměření

Nevýhodou umělých trávníků oproti polyuretanovým povrchům je:

  • nutnost provádění údržby
  • nižší trvanlivost

Umělé trávníky pro fotbalová hřiště

CHAMPION

Vrcholová řada fotbalových trávníků Champion je vhodná pro extrémně zatížená profesionální fotbalová hřiště.

číst více

MASTER

JUTAgrass Master je náš nejoblíbenější fotbalový trávník. Vypadá velmi přirozeně a stébla jsou vysoce odolná vůči oděru.

číst více

WARRIOR

Fotbalový umělý trávník, který je výjimečný kombinací dvou profilů monofilních vláken.

číst více

Umělé trávníky pro multifunkční hřiště

BASIC

Trávník z fibrilované pásky je vhodný pro víceúčelová hřiště s vyšším zatížením.

PLAY COMFORT

Velmi oblíbený trávník širokého užití. Trávník je vyroben z tvarovaného PE monofilního vlákna, které zajišťuje jak zaplnění povrchu, tak optimální podmínky pro hru. Nabízíme jej pro víceúčelové sportovní projekty, dětská hřiště, tenis, hokej, agility program, uplatnění najde i jako okrasná trávník na terasy a balkony.

Údržba umělých trávníků

Linhart spol. s r.o.

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás